GEÇMİŞTEN BUGÜNE

        Rahmetli Mehmet Hayri Karaoğlu tarafından 1947 yılında sektöre adım atılmıştır ve büyüme sürecinde Mehmet Arif Karaoğlu’nun üstün özverili çalışmaları yadsınamaz. Dededen kalma mesleğimizi övünerek sürdürüyoruz.

        Gerek Karaoğlu’nun torunu ve kızı olunması, gerekse bilgi, birikim ve deneyim sonucu markalaşmanın ve özellikle gelişen teknolojiye ayak uyduracak, öncü ve önde inovatif makinaların üretiminin ön plana çıktığı günümüz dünyasında çiftçi dostu yeni yepyeni bir markanın gerekliliğine inanılıyordu.

        Vatan sevgisi gibi önemli bir değere sahip kendisiyle yetinmeyen kadın bir girişimci olan Mediha Karaoğlu İşgören, inisiyatifini etkin bir şekilde kullanacağı “inovasyon” ve “makina” sözcüklerinden oluşan İNOVMAK Makina San. ve Tic. A.Ş’yi 8 Ocak 2020 tarihinde kurmuştur. İnovmak, gerek şirketimizin tüzel ismi gerekse ticari markası olarak gelecek kuşaklara miras olarak kalacaktır. Uluslararası acımasız rekabet ortamında ayakta kalabilmek ve özellikle ihracatçı bir şirket olabilmek için üretim markası arayışına gidildi. Bu bağlamda soyadının Karaoğlu olmasından da esinlenerek ve büyüklerimizin bıraktığı yolda emin adımlarla ilerleyebilmek için “kadın” elinin değdiği çiftçi dostu “KaraKız” markası türetildi.

        İnovmak, gerek şirketimizin tüzel ismi gerekse ticari markası olarak gelecek kuşaklara miras olarak kalacaktır. Uluslararası acımasız rekabet ortamında ayakta kalabilmek ve özellikle ihracatçı bir şirket olabilmek için üretim markası arayışına gidildi. Bu bağlamda soyadının Karaoğlu olmasından da esinlenerek ve büyüklerimizin bıraktığı yolda emin adımlarla ilerleyebilmek için “kadın” elinin değdiği çiftçi dostu “KaraKız” markası türetildi.

        12 Şubat 2021 tarihinde “KaraKız” doğdu.

      İnovmak A.Ş., EBRD destekli Yönetim ve Kurumsallaşma Danışmalığı, GEKA destekli Dış Ticaret Danışmanlığı alarak şirketin önünü açmak ile birlikte, kadın bir işveren olarak kadın istihdamını desteklemekte ve Women Up Projesi bünyesinde kadın çalışanlara yer verilmektedir.

      KaraKız, İnovmak A.Ş.’nin üretim markası olarak çiftçilerimizin “gülen yüzü” olmaya devam edecektir.

KaraKız olarak, 400 litrelik tarla pülverizatörlerinden 3000 litrelik tarla pülverizatörlerine, 400 litrelik bahçe atomizörlerinden 2000 litrelik bahçe atomizörlerine kadar üretimimiz mevcuttur. Yakın bir gelecekte daha büyük makinaların da üretimine geçerek ihracatçı bir şirket olarak tüm paydaşlarımızın desteği ve sizlerle olmaya kuşaklar boyu devam edeceğiz.